Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 24 marca 2014

Parowóz:)

Dzisiaj byliśmy na małej wycieczce w Żaganiu:)
Były tam obchody 70 rocznicy Wielkiej ucieczki z obozu Jenieckiego.


Mam kilka zdjęć no i chciałam coś opowiedzieć;)
Było ogólnie super, gdyby nie to że strasznie padało i zmarzłam. Były salwy i orkiestra wojskowa no i dużo gadania i składania wieńców;)

 
Potem poszłam na stację, bo dowiedziałam się o tym, że będzie parowóz a że uwielbiam pociągi to musiałam po prostu zajść. A wrażenia super! Naprawdę robi wrażenie.
Najpierw pociąg zajechał na stację, potem lokomotywa odłączyła się od wagonów i objechała torami na drugą stronę wagonów i się doczepiła, strasznie dymiąc. Kiedy tak stała weszłam sobie do wagonów zobaczyć, a potem zaczęłam zaglądać do środka parowozu, no i zapytałam czy mogła bym wejść i zobaczyć. Ku mojemu zdziwieniu pozwolono mi i weszłam na górę i sobie obczaiłam:) Super, akurat dorzucali do pieca ;D
Potem konduktor kazał wsiadać więc poszłam na koniec peronu, żeby jak najdłużej popatrzyć jak pociąg odjeżdża. Kiedy byłam na końcu peronu usłyszałam gwizdek i "ODJAZD" i pociąg ruszył! Kiedy parowóz mnie mijał poczułam jak ziemia się trzęsie! Super. Ogólnie obejrzałam sobie jak cała ta maszyneria wygląda i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie. Nigdy z bliska nie widziałam parowozu. Mąż się dziwił, bo on pamięta jak jeździły jeszcze normalnie na co dzień;)
Potem kiedy pociąg wracał nakręciliśmy filmik i zrobiliśmy fotki:)
 
 
 
 
W każdym razie było super;)
 
 

1 komentarz: